Categories Lajme

Lautaro dëshiron rinovimin, zbret kërkesat e larta të pagës

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez ka pranuar t’i zbres kërkesat për pagë në mënyrë që të rinovojë me klubin. Reprezentuesit e argjentinasit do të takohen me “Neurazzurët” për të diskutuar rinovimin e kontratës. Sipas Il Corriere dello Sport, marrëveshja e re është për një vit, që do e mbajë deri në qershorin e vitit 2024 me klauzolë të njëjtë, pra 111 milionë euro.

Por, Lautaro thuhet se ka pranuar pagë prej 5 milionë euro, që është me e ulët se kërkesa e lojtarit që ishte 7 milionë euro për sezon. Barcelona verën e kaluar Martinezit i ofroi dyfishin, por tani skenari ka ndryshuar plotësisht. 23-vjeçari thuhet se është i lumtur në “San Siro” dhe është i hapur për qëndrimin.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi për ditën e Premte, 19 Prill 2024

Dashi Do të jeni të shqetësuar për shkak të disa debateve që keni pasur së…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Koka’ e mafias/ Prokuroria ekuadoriane lidh shqiptarin Dritan Gjika dhe 4 persona të tjerë me pastrimin e 31 milionë dollarëve

Një gjykatës kundër korrupsionit vendosi të lidhë këtë të enjte, pesë persona të tjerë me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vrasja e Gentian Bejtjas: Zbulohet një mjet tjetër i autorëve, dyshohet ka lëvizur drejt Kamzës

Hetimet për vrasjen e Gentian Bejtajt të kryer më 15 mars të këtij viti, kanë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shqipëria e 6-ta në Evropë për aksidentet, ekspertët: Shkak, sinjalistika në rrugë

Raporti më i fundit i Institutit Europian të statistikave e rëndit vendin tonë të gjashtin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Dyshohet se dhunoi bashkëshorten e tij, arrestohet 62-vjeçari në Korçë

Policia në Korçë ka arrestuar një 62-vjeçar, pasi dyshohet se ka dhunuar bashkëshorten e tij.…

LEXO ME SHUME