Categories Lajme

Macja heroinë i shpëton jetën pronares së saj duke i treguar ku ka rrjedhje gazi

Një mace është lavdëruar pasi ka lajmëruar pronaren e saj ‘të panikosur’ për një situatë potencialisht të rrezikshme që mund të kishte përfunduar në katastrofë.

Një inxhinier gazi u thirr në një pronë në Swansea, Uells për të gjetur burimin e një rrjedhje gazi dhe ishte macja heroike ajo që i tregoi se ku të kërkonte.

Sean Evans, një inxhinier hidraulik gazi, mori një telefonatë pasi pronarja tha se ajo mund të dëgjonte zhurma dhe ai menjëherë e kuptoi se kishte një problem për shkak të aromës.

Megjithatë, kur erdhi puna për të gjetur se nga rridhte gazi, ai mori ndihmë nga një heroinë e pazakontë.

Macja Sëansea u pa duke gërvishtur në një zonë të caktuar të tapetit, duke dhënë një indicie inxhinierit të gazit se duhet të shikojë më nga afër se çfarë ishte poshtë tij.

Evans, drejtor i kompanisë së Beautiful Heating, vendosi të përqendrojë kërkimin e tij në zonën ku macja po gërvishte dhe kur ngriti tapetin e dyshemenë, gjeti rrjedhje e gazit.

“Një zonjë ishte në panik. Ajo telefonoi bordin e gazit sepse mund të dëgjonte zhurma nën dysheme, dhe bordi i gazit i tha asaj të thërriste një hidraulik, kështu që unë shkova të nesërmen në mëngjes. Sapo kalova nga dera ndjeva erën e gazit. Bëra testet e zakonshme në shtëpi dhe pati një rënie masive gazi. Pastaj thashë: T’u besojmë kafshëve, ku ka gërmuar macja? Kështu i besova instinktit të kafshës. Nuk mund të dëgjoja asgjë, por tërhoqa tapetin dhe dëgjova rrjedhjen e gazit direkt poshtë vendit ku macja po gërmonte nën tapet.”

Hidrauliku ngriti dërrasat e dyshemesë dhe pa se kishte një vrimë në tub direkt nën vendin ku macja kishte gërmuar.

Hidrauliku Evans theksoi se rrjedhja e gazit ishte aq e madhe sa që nëse ajo do të kishte ndezur dritën p.sh, ajo mund të kishte shembur gjithë shtëpinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME