Categories Lajme

Masakra në Kaliforni nga një ish-marins

Autori i masakrës në Kaliforni që u mori jetën 12 personave dhe plagosi rreth 15 të tjerë është një ish-marins i ushtrisë amerikane. Ai është 28-vjeçari Ian David Long personi që shihni në këtë foto. Trupi i Ian David Long u gjet i pajetë mes viktimave. Besohet se ai vrau veten përpara se të mbërrinte policia.

Sulmi ndodhi natës e së mërkurës, në barin ku rreth 200 studentë ishin mbledhur për të festuar me muzikë Country. Dëshmitarët thanë se sapo hyri në derë, agresori hodhi një bombë tymuese dhe më pas nisi të qëllonte me pistoletë në drejtim të të pranishmëve.

Presidenti Trump shprehu ngushëllime për familjet e viktimave ndërsa lavdëroi reagimin e efektivëve të policisë reaguan në kohë për të shmangur të tjera viktima.

Sipas autoriteteve amerikane, autori David Long ka shërbyer në ushtri deri në vitin 2013. Mësohet se në të fillim të këtij viti ai ka pasur probleme me policinë, por i ka shpëtuar arrestimit pasi rezultoi se gjendja e tij mendore ishte e rënduar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME