Categories Lajme

Ndahet nga jeta Franco Frattini, presidenti i Këshillit të Shtetit të Italisë dhe ish-ministër i Jashtëm

Franco Frattini, president i Këshillit të Shtetit të Italisë dhe ish-ministër i Jashtëm, është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare.

Ai vuante nga një sëmundje prej disa kohësh.

Franco Frattini ka qenë deputet në Itali në periudhën 1996-2004 dhe 2008-2013. Ai ka mbajtur postin e ministrit të Jashtëm në qeverinë Berlusconi 2 (2002-2004) dhe Berlusconi 4 (2004-2008). Që prej 14 Janarit të kaluar, Frattini ishte president i Këshillit të Shtetit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME