Categories Lajme, Sport

Ndahet nga jeta ish basketbollisti Flamurtarit dhe Lokomotivës, Eqerem Muharremi

Nga Moisi Dalipi

Te nderuar miq ,sot mesova se eshte ndar nga jeta ne moshen 69 vjecare , miku im i mire ish baskebollisti Flamurtarit dhe Lokomotives ne vitet 1964-1980 , i miri Eqerem Muharremi.

Me 27 shtator 2015 i organizova nje aktivitet ne Vlore per kete figure sportive ku se bashku me te ishin dhe Shefqet Veliu, Edmond Luzi, Lad e Astrit Birce, Patriot Aliaj , Pajtim Resuli,Viktor Papavagjeli, AgimDalipi e shume te tjere.Shpesh takoheshim e bisedonim gjate per gjithecka .

Me realizimin e atij aktiviteti me duket se kam kryer nje detyre qytetetare ndaj Ty o i paharruari Eqerem Muharremi .

E paharuar do mbetetet jeta dhe kontributi Juaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME