Categories Lajme

Nervozizmi i nxjerr zbuluar, çiftit shqiptar i gjendet sasi e madhe lëndë narkotike në banesë

Karabinierët italianë ndaluan makinën e dy të rinjve shqiptarë për një kontroll rutinë, por nervozizmi i tyre, ka nxitur dyshimet e autoriteteve të cilat më pas vijuan kontrollin edhe në banesën  e tyre në të cilën janë gjetur sasi kokaine, marijuane, ekstaze, materiale për paketim dhe të holla në para.

Dy të rinjtë e arrestuar janë Aleksandër Zhava 29 vjeç dhe Lisa Zille 24 vjeçe nga Shqipëria.

Në deklaratën e policisë thuhet se dy të rinjtë shqiptarë nuk ishin në gjendje të justifikonin zotërimin e lendëve narkotike në banesën e tyre.

Të gjitha materialet e gjetura gjatë kontrollit të banesës janë sekuestruar dhe i janë kaluar prokurorisë dhe prokuror i çështjes është Andrea Del Missier.

Arrestimi i tyre është bërë ditën e djeshme, ndërsa të rinjtë pritet të dalin sot para trupit gjykues për t’u njohur me masën e sigurisë.

Sasia e drogës së kapur nuk bëhet me dije, ndërsa hetimet për rastin vijojnë, raporton MessaggeroVeneto.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

‘Metamorfoza’, arrestohet vëllai i Enver Stafukës, të rrëmbyerit dhe të zhdukurit në 2015

Policia e Shtetit ka arrestuar edhe Naim Stafukën, pjesë e operacionit “Metamorfoza” ku me kërkesë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Media italiane: Rërë e butë, ujë i kristaltë dhe peizazhe që të lë pa frymë i shijoni në plazhet e Shqipërisë

Media italiane “Skyscanner” ka vlerësuar plazhet e Shqipërisë duke ftuar turistët që t’i kthejnë sytë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Marrëveshja për pensionet me Italinë: Ja si bëhet llogaritja e kontributeve

Ratifikimi i marrëveshjes së rëndësishme për pensionet me shtetit italian ishte tema e ditës në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kapet 27-vjeçari që kultivoi kanabis në pyll

Një 27-vjeçar me iniciale A.B. në fshatin Rehovë të Skraparit u arrestua për kultivim të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kallëzohet shefi i Komisariatit të Lezhës, Dyshohet se ngacmoi agjenten e krimeve

Kallëzohet për ngacmim seksual shefi i Komisariatit të Lezhës Agim Hoxha. Dyshohet se Hoxha ka…

LEXO ME SHUME