Categories Lajme

“Pazari” u bë në mes të detit, nis hetimi për anijen ‘Geni’, kapitenin dhe personat e ekuipazhit

Kanë dalë detaje të reja pas sekuestrimit të anijes “Geni” me 51 mijë litrave naftë kontrabandë në Portin e Durrësit.

Në lidhje me këtë ngjarje, burime për News 24 se ka nisur procedimi për kapitenin e anijes dhe personat që ndodheshin në ekuipazh.

Gjithashtu bëhet me dije se sasia e naftës është marrë nga një tjerër mjet në det të hapur, me çmim më të ulët.

Kujtojmë se kjo është hera e katërt në gjashtë muajt e fundit që kapet anije me naftë kontrabandë, dhe këto anije furnizohen kryesisht nga Libia dhe më pas e shesin naftën në tregun vendas me çmim më të lartë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME