Categories Lajme

Shkatërrohet banda e drogës në Britani, dërguan 42 milionë paunde në Dubai

Policia britanike ka shkatërruar një bandë droge prej 16 personash, 3 nga të cilët gra. “Daily Mail” shkruan se grupi trafikonte emigrantë në Britani si dhe pastronte paratë e trafikut të drogës duke i dërguar ato në Dubai. Sipas mediave britanike, ky grup ka dërguar në Dubai rreth 42 milionë paunde.

Sipas Daily Mail, anëtarët e këtij grupi kanë kryer qindra fluturime në Emiratet e Bashkuara Arabe midis viteve 2017 dhe 2019.

Kjo bandë kriminale tentoi të trafikojë edhe 17 emigrantë të paligjshëm në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2019, të cilët ishin fshehur në pjesën e pasme të një furgoni të ngarkuar me goma.

Kreu i kësaj bande dyshohet se është 44-vjeçari Charan Singh, nga Emiratet e Bashkuara Arabe. Sipas hetuesve britanikë, ai paguante anëtarët e tjerë të bandës për të transportuar paratë në Dubai.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME