Categories Lajme

Shoferi i Audit nuk shkeli frenat? Del VIDEO e re e aksidentin ku humbën jetën tre të rinjtë

Pamjet e reja të kamerave të sigurisë rrëzojnë të gjitha pretendimet se shoferi 20 vjeçar i Audit që u aksidentua dy ditë më parë pranë rrethrrotullimit të TEG nuk ka përdorur frenat. Ato provojnë të kundërtën.

Siç shihet, pavarësisht se Audi A8 lëviz me shpejtësi, Klevis Ruçaj tenton të frenojë të paktën 200 metra para se të mbërrijë në rrethrrotullim. Këtë e provojnë dhe dritat e frenave të sistemit “ABS” që pulsojnë pa pushim në pjesën e pasme të makinës.

Mirëpo, duket se problemi qëndron te sistemi i frenimit të mjetit. Në vendngjarje nuk janë konstatuar gjurmë frenimi, fakt që nuk përputhet me veprimin e shoferit, i cili vepron disa herë mbi frena për të ndaluar para se të arrijnë në fund të rrugës.

Fatkeqësisht, nga aksidenti tragjik ka ndërruar jetë shoferi 20 vjeçar Klevis Ruçaj dhe dy vajzat pasagjere, Sikela Përroj dhe Erisilda Abedini. Do të jetë Policia Rrugore ajo që do të dalë me verison më të saktë dhe ekspertizë finale se çfarë e shkaktoi aksidentin e së enjtes mbrëma në Tiranë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME