Showbiz

Aktorja me famë botërore tregon origjinën . Nuk mund ta lë këtë botë pa thënë se jam shqiptare.

Irene Papas është aktorja me famë botërore e cila njihet më së shumti për rolin e saj në filmin “Një fëmijë i quajtur Jezus”.

Ndonëse prej vitesh është menduar se aktorja është greke, së fundmi ajo ka bërë një deklaratë ku ka rrëfyer origjinën e saj të vërtetë.

Tani më në moshën 92 vjeçare aktorja ka pranuar se është shqiptare.

“Unë nuk mund ta lë këtë botë duke mos e thënë të vërtetën. Unë jam shqiptare. Kam lindur në vitin 1926 dhe mbiemri im fillimisht ka qenë Leleku”, ka thënë ajo.

Irene Leleku- Papas, ka luajtur role të ndryshme në 90 filma. Roli i saj më i shquar është ai i Penelope, në serialin italian “Odiseu” së bashku me legjendarin kosovar, Bekim Fehmiu.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close