Showbiz

“Nuk mund t’i mbaj dot lotët ”, Arbana Osmani publikon videon…

Arbana Osmani është një ndër moderatorët më të dashura shqiptare. Në këtë periudhë karantinimi Arbana ka qenë tepër aktive në rrjetet sociale duke ndarë vazhdimisht jo vetëm receta gatimi, por edhe momente nga jeta e saj private. Mbrëmjen e djeshme Arbana është përlotur kur ka parë dokumentarin e “Top Story”, ku për herë të parë u publikuan pamje brenda spitalit Infektiv nga pavionet e dhomat e izolimit. Arbana është prekur kur ka parë doktoreshë Najada Çomon me lot në sy.

Doktoresha u shpreh gjatë dokumentarit se kjo situatë është e vështirë dhe të gjithë mjekët jetojnë me frikën se mos infektojnë familjarët. “Nuk mund t’i mbaj dot”, Arbana Osmani publikon videon dhe

“Te shohesh Doktoreshe Najaden dhe ekipin e saj te jashtezakonshem kaq te prekur kur flasin per njerezit e tyre me te dashur ta ligeshton zemren, por te ben te ndjehesh gjithashtu krenar qe jeton ne nje vend me nje ekip mjekesor qe ben kete sakrifice sublime ne kete kohe. Nuk munda ti mbaj lotet ne fund te “Top storyt” qe duhet te shihni te gjithe, per te njohur se cilet jane HERONJTE E VERTETE! Faleminderit”, shkruan Arbana.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: