Categories Lajme

Shpëtohet turistja në Valbonë/ Spanjollja shtatzënë kërkoi ndihmë, janë jashtë rrezikut për jetën

Një turiste spanjolle në muajin e gjashtë të shtatzënisë është shpëtuar nga ekipi i mjekëve mëngjesin e së mërkurës, pasi iu rrezikua jeta në Valbonë. Turistja ishte duke bërë ecje në shtegun Theth-Valbonë, një zonë mjaft e frekuentuar nga të huajt.

Mësohet se ajo ka qenë e pambrojtur, me veshje të papërshtatshme për alpinizëm dhe për pasojë është rrëzuar. Pas thirrjes për ndihmë, turistja spanjolle u mor me helikopter nga Valbona.

E reja po merr shërbimin mjekësor në spitalin e Traumës në Tiranë dhe fatmirësisht ajo dhe fëmija janë jashtë rrezikut.

Kalimi mes Bjeshkëve në shtegun Theth-Valbonë është një ndër zonat më të frekuentuara nga turistët e huaj, të cilët preferojnë aventurën.

Për shkak të terrenit të vështirë, dhe lëvizjes pa guidë, turistët e huaj janë aksidentuar shpesh në këtë zonë, madje janë shënuar dhe humbje jete.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME