Sport

Diego Longo zyrtarit trajneri i Flamurtari Football Club

Diego Longo është zyrtarit trajneri i Flamurtari Football Club.

I shoqëruar nga presidenti Sinan Idrizi dhe drejtori teknik Alfred Ferko trajneri Diego Longo ka dhënë dhe intervisten e parë si trajneri i Flamurtarit .

“Jam këtu duke menduar për 6 ndeshjet që kemi pêrpara, ajo që do të ndodhi më vonë nuk ka rëndësi, duhet të shkojmë në Superligë , sot ekziston vetëm Flamurtari dhe këto 6 ndeshje. Skuadra e parë që kam njohur është Flamurtari në Shqipëri sepse kam qenë pjesë e “Petrolul Ploeshti” kur Flamurtari është ndeshur me këtë skuadër.

Jam këtu në 100 vjetorin e klubit me njerëz që i kanë dhënë shumë dhe shpresoj se është ogur i mire”

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close