Categories Sport

Zbulohet kush pagoi 1 milion euro për të liruar Dani Alves nga burgu, nuk është Neymar

Ish-shoku i skuadrës i Dani Alves te Barcelona, Memphis Depay, thuhet se i ka paguar brazilianit shumën prej 1 milion eurosh për ta nxjerrë nga burgu pas dënimit të tij për përdhunim. Alves u dënua me katër vjet burg në shkurt nga gjykata e lartë e Katalonjës për sulm seksual ndaj një gruaje. Ai doli i lirë për herë të parë që nga janari i vitit 2023, kur u arrestua.

Sipas Barca Universal, Depay ka paguar shumën e tij të lirisë me kusht. Dyshja luajti 12 ndeshje së bashku për Barcelonën gjatë sezonit 2021/22 në të gjitha kompeticionet. Sipas ESPN, Alves po kërkonte mënyra për të përmbushur shumën e kushtit prej 1 milion €. Ai thuhet se po mendonte të lironte disa nga asetet e tij dhe të kërkonte para që i detyroheshin nga agjencia spanjolle e taksave.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME