Sport

Edi Rama nderon Florian Markun pas fitores (Foto)

Florian Marku dje fitoi titullin kampion, pasi mundi kundërshtarin nga Ukrahina Maxim Prodan. Urimet kanë qenë të shumta, nga VIP-a nga Kosova dhe Shqipëria. Mes tyre u vu re edhe postimi i kryeministrit Edi Rama. Përmes një fotoje të Markut në Instagram, Rama shkruan: Respekt Kampion.

Ndërkohë, këtë postim të Ramës, Florian Marku nuk ka hezituar ta ripostojë në story, duke falenderuar kryeministrin për urimin.

Ndërkohë, kujtojmë se kryeministri është shumë fans i talenteve shqiptare nëpër botë, duke i dhënë gjithmonë kurajo.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: