Sport

I pamposhtur, kampioni Florian Marku çon “peshë” zemrat e shqiptarëve në “Air Albania”

Florian Marku mbetet i pamposhtur. Kampioni shqiptar ka mundur me pikë pas 10 raundesh boksierin meksikan Miguel Parra. Një ndeshje mjaft emocionuese nga të dy boksierët, por në fund ka qenë shqiptari ai që ka fituar.

Me mijëra qytetarë kanë qenë të pranishëm në stadiumin “Air Albania” dhe shumë të tjerë e kanë ndjekur nga ekrani. Marku ka fituar me pikë ndaj Parra, 96 me 91.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close