Sport

Ky është lojtari i parë që kërkon Xavi te Barcelona

Xavi kërkon që Barcelona të nënshkruajë me Kingsley Coman nga Bayern Munich pasi ish-mesfushori të marrë drejtimin e ekipit të parë, raporton ‘Sport’. Spanjolli do të marrë drejtimin e trajnerit dhe iu ka thënë drejtuesve të klubit se do që Coman të jetë një nga blerjet e tij të para.

Sidoqoftë, Coman nuk është emri i vetëm në krye të listës së dëshirave të Xavit, pasi klubi spanjoll po lidhet me një transferim të mundshëm edhe të anësorit të Man Cityt, Raheem Sterling.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: