Sport

‘Makina ndahet në dysh’, djali i Shumaker aksident të rëndë në Formula 1

Mick Schumacher u largua i padëmtuar nga një përplasje e madhe në Çmimin e Madh të Monakos. Djalit i Michael Schumacher të madh humbi kontrollin e makinës së tij dhe u përplas me murin anësor në një aksident vërtet të frikshëm.

Ai doli menjëherë nga makina dhe u kthye në garazhin Haas. Makina e tij ka përfunduar e ndarë në dy pjesë, por fatmirësisht për Shumaker ai është shfaqur në gjendje të mirë shëndetësore.

Kur rifilloi gara, Sergio Perez i Red Bull-it udhëhoqi një fillim të ri.

Një rrebesh pak përpara fillimit të planifikuar e vonoi garën me 70 minuta dhe përfundimisht u nis në një pistë tharjeje. Drejtuesit sapo kishin përfunduar kalimin nga gomat e lagura të plota dhe të ndërmjetme në gomat e thata kur ndodhi aksidenti.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close