Sport

Ndalohet në vendlindje ylli i Ajax, ja për çfarë akuzohet

Lojtari i Ajax, David Neres është arrestuar në Brazil pasi ka marrë pjesë në një feste të paligjshme. Mësohet se në festën e organizuar ishin 124 persona të pranishëm dhe pjesa më e madhe nuk kishin vënë maska.

Në Brazil nuk lejohet lëvizja pas orës 21:00. Neres ka qenë së bashku me një futbollist tjetër, Robert Arboleda i Sao Paolo. Futbollistët ishin të fundit që u arrestuan, ndërkohë që më pas u lanë të lirë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: