fbpx
Sport

“Nuk e ndërroj Realin me asnjë në botë! Si mik dhe madrilen, Ramos duhet të qëndrojë”

Nacho Fernandez, mbrojtësi i Real Madrid, shoqëroi trajnerin Zinedine Zidane në konferencën për shtyp për të prezantuar ndeshjen e Champions League të planifikuar për këtë të martë ndaj Shakhtar. Këto janë deklaratat e tij midis të tashmes, së kaluarës dhe së ardhmes: “Personalisht unë jam ndjerë gjithmonë i rëndësishëm për këtë ekip. Ndoshta nuk i luaj të gjitha ndeshjet si Sergio Ramos, por me çdo trajner kam ndjerë besimin. Tani po luaj në rolin tim për shkak të mungesës së kapitenit tonë dhe mendoj se mund të jap maksimumin tim në atë pozicion. Pastaj, kur të kthehet, unë do të vazhdoj të jap gjithçka për të gjetur hapësirën time”.

Ku e shihni Ramos vitin e ardhshëm? “Si një shok skuadre, si mik dhe si madrilen, shpresoj se ai mund të rinovojë sepse është një shtyllë e Real Madrid. Unë nuk e di se çfarë mund të ndodhë.”

Si e shpjegoni performancën luhatëse të Real Madrid? “Ne përpiqemi të përballemi me çdo ndeshje në mënyrën më të mirë. Kundër Interit ne dominuam dhe dhamë një version të mirë të vetvetes. Nga ana tjetër, me Alavés, ne humbëm duke mos qenë në gjendje të bëjmë shumë gjëra. Ne kemi një skuadër të shkëlqyeshme”.

Një shaka e fundit me shumë thashetheme në merkato… “Gjithmonë kam thënë se jam aty ku kam ëndërruar. Padyshim që do të kisha dashur të luaja 50 ndeshje në vit sesa 20 ose 30, nuk mund ta mohoj këtë, por megjithatë jam i lumtur. Real Madrid është vendi ku unë dua të jem. Të gjitha verat vijnë me oferta dhe më bëjnë disa propozime, por sot nuk do ta këmbeja këtë ekip me asnjë tjetër 

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button