fbpx
Sport

Plas tek Juve, Ronaldo irritohet keq dhe kapet me shokët e skuadrës

Juventusi u mund në javën e 21-të të Serie A nga Napoli në “San Paolo” duke mos përfituar nga hapi fals i Interit për tu shkëputur në renditje e klasifikimit.

Cristiano Ronaldo edhe pse shënoi në fund të sfidës i pa shumë nervoz sidomos në pjesën e parë me shokët e skuadrës. Pas zbritjes në dhomat e zhveshjes, “TuttoSport” raporton se Ronaldo e ngriti shumë lart zërin me shokët e tij të ekipit.

Mori të bëjë rolin e liderit edhe në tunel, siç e bën në fushë dhe shpreson që këtë herë mesazhi të ketë qenë i qartë. Sepse CR7 kërkon që Juventusi të dominojë, të luftojë dhe të fitojë gjithmonë dhe gjithçka.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button