Sport

Pritjes po i vjen fundi, Ramos pritet të debutojë këtë javë me PSG-në

Një nga transferimet më të bujshme që u bë në merkaton e verës ishte kalimi i Sergio Ramos te PSG. Për shkak të një dëmtimi që futbollisti pësoi nuk ka mundur të bërë debutimin e tij me skuadrën franceze. Javë pas jave flitet se kur mund të jetë momenti i tij i debutimit dhe të luajë minutat e para me skuadrën e tij, por duket se pritjes po i vjen fundit.

Sipas mediave franceze, ish-mbrojtësi i Real Madrid me shumë gjasa mund të debutojë këtë javë e PSG, ku parizienët do të luajnë ndaj Saint-Etienne.

Spanjolli mund të jetë një vlerë e shtuar për mbrojtjen e PSG duke marrë parasysh se kundër Chelsea në Champions League, ky repart la shumë për të dëshiruar dhe me eksperiencën e tij mbrojtësi mund të kthejë një mendtalitet tjetër në këtë skuadër.abcnews

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: