fbpx
Sport

Skuadra e Gjilanit ka zhvilluar ndeshjen e dytë miqësore në Antalia të Turqisë

Nga Moisi Dalipaj

Na ke nderuar të gjithëve dje skuadra e Gjilanit në kuader të pergatitjeve në Antalia të Turqisë ka zhvilluar ndeshjen e dyte miqësore dhe ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj ekipit rus te Yenisey -Krasonyarsk. Por lingu i skuadres ruse që trasmetonte këtë ndeshje shprehej gabimisht se Gjilani është skuader serbe. Trajneri Mezani dhe stafi klubit ndërpreu në mënyre urgjente ndeshjen deri sa ky gabim ndoshta i qëllimshem u rregullua duke e quajtur Gjilanin skuadër të Kosovës martire. Ky gjest i trajnerit Mezani dhe stafit të klubit po bën xhiron e tij në Kosove e me gjere. Vlerërsime, mirenjohje për skuadren e Gjilanit dhe trajnerin Mezani. Bravo Gent Mezani, bravo Gjilani i Kosoves, b bravo Skuadra dhe djemtë e saj.

Faleminderit Gent Mezani që na nderon të gjithëve me punën dhe veprimet e tua, Më prisni se do vij përseri në Gjilan. Shumë përqafime të gjithë skuadres Gjilanit, presidentit Zuka dhe gjithë stafit tij. Veprimi juaj është patriotik dhe shumë kombëtar. Suksese dhe vetëm suksese!

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button