Sport

Te dielen luhet derbi Flamurtari-Oriku, një përballje që vjen për herë të parë në një ndeshje kampionati

Oriku me besim ne ndeshjen e rradhes. Oriku vjen pas fitores 3-0 me Apolonine ndersa luhet te dielen Derbi me Flamurtarin.

Nje ndeshje e vecante kjo e kesaj te diele ndersa per trainerin Arlind Rustemi duhet pare si ndeshje e rradhes dhe te kerkohet rezultat.

Oriku kerkon vazhdimesine dhe kete do te beje edhe kete te diel ne Vlore ne nje ndeshje gjithsesi te veshtire por synimi eshte te vijohet me rezultate pozitive.

Oriku ka 10 pike ne renditje dhe deri tani ka bere nje paraqitje te mire ne kampionat dhe synon vazhdimesine.

Flamurtari kerkon vazhdimesine. Te dielen luhet Derbi Flamurtari-Oriku nje perballje qe vjen per here te pare ne nje ndeshje kampionati. Flamurtari vjen pas fitores 5-1 me Dinamon dhe do te kerkoje nje tjeter fitore per te qendruar ne vend te pare.

Drejtori sportiv Alfred Ferko e vlereson kete perballje ndersa kerkon nje tjeter fitore perballe Orikut kete te diel.

Nje ndeshje qe eshte vleresuar maksimalisht nga ekipi vlonjat.

Tek Flamurtari nuk ka vend per eufori pas fitores me Dinamon ne transferte ndersa sipas Ferkos eshte dhe duhet pare si nje ndeshje rradhe ne kampionat. Flamurtari ka 14 pike ne vend te pare te renditjes dhe te dielen do te ketkoje vazhdimesine ne kampionat ne derbin perballe Orikumit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close