fbpx
Sport

Valdrin Mustafa në karantinë, bëhet futbollisti i parë shqiptar i prekur nga COVID-19

Valdrin Mustafa, qendërsulmuesi 21-vjeçar i skuadrës gjermane të Hanoverit në Bundesligë 2 dhe e përfaqësueses U-21 të Kosovës, ka rezultuar pozitiv ndaj testin të kryer për koronavirusin. Lojtari dhe familja e tij që jetojnë në Zarbrykën të Gjermanisë, janë aktualisht në karantinë në banesën e tyre.

Mustafa, sikundër e gjithë skuadra e Hanoverit kaloi në karantinë pas rastit të Timo Hubersit javën e shkuar, që rezultoi pozitiv ndaj testit për COVID-19.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button