fbpx
Sport

Vogëlushja nga Saranda Eklea Omeri shpallet nënkampione e Shqipërisë në shah

Eklea Omeri sëhtë shpallur nënkampione e Shqipërisë në shah. Ajogaroi në kampionatin e te rinjve dhe te rejave U-12 dhe zuri vendin e 2-të me pike te barabarta me vendin e parë. Kampionati u zhvillua nga data 25 – 27 shtator 2020. Eklea garonte e vetme si femer tek ky grup dhe nxori rezultate fantastike: 3 fitore dhe 2 barazime ne 5 ndeshje
Kujtojmë se trajner i Elkleas është shahisti i njohur Lime Mihasi. Në këtë kampionat kanë marrë pjesë edhe të rinj të tjerë nga Saranda, të cilët ishin: Kelvin Kosta, Arber Doda, Arti Doda, Endri Doda, Natalia Talo dhe Ana Talo . Eklea me kete rezultat do perfaqesojë Shqiprine dhe Saranden ne aktivitet nderkombetare. Saranda web

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button