Sport

Zyrtare/ Simone Inzagi trajneri i ri Interit, mësoni detajet e kontratës

Interi ka zyrtarizuar trajnerin e ri që do të drejtojë zikaltërit. Bëhet fjalë për Simeone Inzaghin që mbylli bashkëpunimin pas shumë vitesh tek Lacio, ndërsa drejtonte edhe moshat tek kjo skuadër. Kontrata e re është firmosur për dy sezone. Inzagi ka mbërritur në selinë zikaltër që në orët e para të mëngjesit, teksa u bë zyrtare nga klubi në mesditë. Inzagi do të fitojë një pagë 4 milionë euro në sezon dhe ka mundësinë e rinovimit në bazë të ecurisë së skuadrës. Tekniku italian do të marrë trashëgiminë e rëndë të lënë nga Antonio Konte i cili u largua pas dy vitesh në krye të zikaltërve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: