Categories Lajme

Tërmet në Greqi, epiqendra e lëkundjeve me 3.7 magnitudë në Evia

Vijojnë lëkundjet sizmike në Evian Jugore, konkretisht në zonën e fshatit Zaraki, pasi një tërmet i ri me magnitudë 3.7 të shkallës Rihter ka ndodhur herët në mëngjes.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka ndodhur në orën 06:33 pesë kilometra në lindje të fshatit Zaraki.
Thellësia fokale u vlerësua në pesë kilometra.

Në të njëjtën kohë, Euro-Mesdheu regjistroi tërmetin me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter dhe një thellësi fokale prej vetëm një kilometër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME