Categories Teknologji

“Threads”, rivali i X tani ka 130 milionë përdorues në muaj

Shërbimi i mesazheve të shkurtra “Threads”, rivali i Meta -s kundrejt platformës X, tani ka 130 milionë përdorues aktivë mujorë, tha shefi i kompanisë Mark Zuckerberg ndërsa prezantoi rezultatet e tremujorit të parë të kompanisë mëmë të “Facebook”. Kjo tregon se “Threads” ka fituar rreth 30 milionë përdorues të rinj brenda tre muajve.

“Meta” e nisi shërbimin në BE në dhjetor pas disa muajsh vonesë. Më herët, Zuckerberg tha se parashikoheshin më shumë se 1 miliard përdorues në “Threads”. Ai theksoi se shërbimi tani po përdoret më shumë sesa gjatë rritjes fillestare afatshkurtër në fillimin e verës së kaluar. “Threads” është ende i vogël në krahasim me shërbimet e tjera të Meta-s. Facebook-u tani ka 3,07 miliardë përdorues aktivë mujorë.

Çdo muaj, 3,19 milionë përdorues aksesojnë të paktën një aplikacion nga grupi, i cili zotëron gjithashtu Instagram-in dhe WhatsApp-in. “Threads” është i ndërlidhur me shërbimin e fotografive dhe videove të Meta-s në Instagram dhe për këtë arsye mund të mbështetet në lidhjet ekzistuese mes qindra miliona përdoruesve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Teknologji

Harrojini ‘screenshot’, WhatsApp merr masa të tjera privatësie, ja çfarë duhet të dini

WhatsApp ka marrë një tjetër masë për privatësinë. Së shpejti do të jetë e pamundur…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Kodi sekret, çfarë kuptimi ka nëse merrni mesazhin “14643” në WhatsApp

Numri 14643 është shpërndarë prej disa kohësh në TikTok dhe WhatsApp. Ai u dërgohet miqve,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Teknologji

Rama: Brenda 2 vitesh do përdorim inteligjencën artificiale

“Reformë në administratë, digjitalizim të shërbimeve” Revolucioni i teknologjisë në transformimin e shteteve ka qenë…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Pas Samsung, Apple vjen së shpejti me iPhone-in e parë që paloset

Thashethemet për një iPhone të palosshëm kanë qarkulluar prej kohësh, por duket se shumë shpejt…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Vladimir Putin komenton teknologjinë e re të çipit në tru: “Elon Musk nuk di të ndalet”

Intervista e Vladimir Putin për Tucker Carlson ka nxitur indinjata nga diskutimi që gazetari amerikan…

LEXO ME SHUME