Categories Lajme

U godit nga pompa e betonit gjatë punës, plagoset 44-vjeçari shqiptar në Maltë

Një shqiptar që punonte në ndërtim në Maltë, ka mbetur i plagosur. Ngjarja ndodhi rreth orës 11:30 në rrugën “Triq Tlettax ta’ Dicembru” ditën e sotme.

Mësohet se 44-vjeçari shqiptar është goditur nga një pompë betoni me makinerinë me të cilën po punonte, ndërsa tashme ndodhet në spital.

Ndërkohë, identiteti i punëtorit shqiptar nuk bëhet ende me dije.

Policia dhe Autoriteti i Shëndetit dhe Sigurisë në Punë po vazhdojnë hetimet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Tiranë,Kapet dhe vihet në pranga një 45-vjeçar që posedonte armë zjarri, me qëllim shitjen

Tiranë, Në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional mbarëkombëtar “Sundimi i ligjit”, u…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U zbulua në përgjimet e “SKY” me mbretin e lojërave të fatit, arrestohet në Dubai Denis Bajri Brajoviç

Është arrestuar në Dubai shtetasi Denis Bajri Brajoviç, i cili ishte shpallur në kërkim për…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 95.4 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbetet stok 80% e ‘qepës së ujit’, fermerët në Korçë të pezmatuar: S’rezistojnë më, do i hedhim në kanal

Fermerët e fshatit Porodinë, i cili ndodhet vetëm 5km larg Korçës siç shihet në pamje…

LEXO ME SHUME