Categories Lajme

Vendimi për vizat, Osmani falënderon presidenten e Parlamentit Evropian

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka falënderuar presidenten e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola, pas nënshkrimit të vendimit për liberalizim të vizave.

Sipas Osmanit, mbështetja e saj ka qenë e palëkundur.

“Faleminderit, e dashur Roberta, për mbështetjen tuaj të palëkundur në mbajtjen e premtimit të dhënë për popullin e Kosovës”, ka shkuar Osmani në Twitter.

Përfundimisht sot është dhënë drita e gjelbër për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Nga 1 janari 2024 kosovarët do të mund të lëvizin pa viza në shtetet e Zonës Shchengen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME