Categories Lajme

VIDEO / Arrestohen në Vlorë 4 të rinj RUMUNË, të maskuar si turistë do trafikonin 260 kg drogë në GREQI, në kërkim 5 bashkëpunëtorë

Katër të rinj rumunë janë arrestuar mëngjesin e sotëm në qytetin e Vlorës, gjatë tentativës për të trafikuar drejt Greqisë një sasi prej 260 kilogram drogë e llojit kanabis sativa.

Policia e Shtetit bën me dije se të rinjtë rumunë, të cilët hiqeshin si turistë, kishin marrë me qira dy automjete tip kampera në Rumani, dhe brenda tyre kishin fshehur sasinë e madhe të drogës që kishte për destinacion final Greqinë.

Në kërkim janë shpallur edhe pesë shtetas shqiptarë, të cilët dyshohet se kanë bashkëpunuar me rumunët, duke ua bërë më të lehtë trafikimin e lëndës narkotike. Policia thotë se ata ishin një grup i përbashkët por vepronin me detyra të ndara.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi për ditën e Premte, 19 Prill 2024

Dashi Do të jeni të shqetësuar për shkak të disa debateve që keni pasur së…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Koka’ e mafias/ Prokuroria ekuadoriane lidh shqiptarin Dritan Gjika dhe 4 persona të tjerë me pastrimin e 31 milionë dollarëve

Një gjykatës kundër korrupsionit vendosi të lidhë këtë të enjte, pesë persona të tjerë me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vrasja e Gentian Bejtjas: Zbulohet një mjet tjetër i autorëve, dyshohet ka lëvizur drejt Kamzës

Hetimet për vrasjen e Gentian Bejtajt të kryer më 15 mars të këtij viti, kanë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shqipëria e 6-ta në Evropë për aksidentet, ekspertët: Shkak, sinjalistika në rrugë

Raporti më i fundit i Institutit Europian të statistikave e rëndit vendin tonë të gjashtin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Dyshohet se dhunoi bashkëshorten e tij, arrestohet 62-vjeçari në Korçë

Policia në Korçë ka arrestuar një 62-vjeçar, pasi dyshohet se ka dhunuar bashkëshorten e tij.…

LEXO ME SHUME