Categories Lajme

VIDEO\ Zjarr i madh në Pyllin e Sodës, zjarrfikësit ndërhyjnë për të parandaluar katastrofën mjedisore

Disa vatra zjarri të qëllimshme janë konstatuar gjatë orëve të para të mbrëmjes së sotme në pyllin e Sodës në Vlorë.

Siç duket edhe nga mënyra sesi po digjen sipërfaqet e gjelbërta, zjarri është vënë me qëllim.

Ndërkohë, fatmirësisht ndërhyrja e zjarrfikëses ka qenë e shpejtë duke mos lejuar flakët të shpërndahen dhe duke parandaluar kështu diçka që mund të kishte shkaktuar një “katastrofë” mjedisore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Tiranë,Kapet dhe vihet në pranga një 45-vjeçar që posedonte armë zjarri, me qëllim shitjen

Tiranë, Në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional mbarëkombëtar “Sundimi i ligjit”, u…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U zbulua në përgjimet e “SKY” me mbretin e lojërave të fatit, arrestohet në Dubai Denis Bajri Brajoviç

Është arrestuar në Dubai shtetasi Denis Bajri Brajoviç, i cili ishte shpallur në kërkim për…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 95.4 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbetet stok 80% e ‘qepës së ujit’, fermerët në Korçë të pezmatuar: S’rezistojnë më, do i hedhim në kanal

Fermerët e fshatit Porodinë, i cili ndodhet vetëm 5km larg Korçës siç shihet në pamje…

LEXO ME SHUME