Categories Lajme

Vlorë, aksion për pastrimin e Plazhit të Vjetër në prag të sezonit turistik

Në prag të sezonit turistik plazhet në qytetin e Vlorës po pastrohen për të qenë gati për pushuesit.

Gjatë fundjavës në Plazhin e Vjetër, pjesë e peizazhit të mbrojtur “Pishë Poro-Nartë”, u zhvillua një aksion pastrimi.

Në këtë aksion morën pjesë punonjës të Administratës së Zonave të Mbrojtura Vlorë, nxënës të shkollave dhe përfaqësues të disa prej institucioneve të qytetit të Vlorës.

Nxënësit realizuan disa piktura përmes së cilave dhanë mesazhe të shumta për mbrojtjen e mjedisit dhe tokës.

Aksionet për pastrimin dhe mbajtjen pastër të vijës bregdetare kanë vijuar gjatë gjithë vitit nga veriu në jug të vendit.

Pishë-Poro shtrihet mes grykëderdhjes së lumit Vjosa e deri në Zvërnec të Vlorës. Ky peizazh i mbrojtur ofron një vijë bregdetare shumë të përshtatshme për zhvillimin e turizmit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME