Categories Lajme

Vlorë/Gjenden disa kafshë të helmuara në lagjen “Pavarsia”

Në redaksinë e VloraNews kanë ardhur  mesazhe nga disa qytetarë të shqetësuar.

Ata shprehen se disa persona të paidentifikuar kanë helmuar kafshët e tyre dhe i kanë hedhur në koshin e mbeturinave. Kjo ngjarje e pazakontë ka ndodhur në lagjen “Pavarsia”.

Në koshin  e mbeturinave janë gjetur qenë dhe mace.  Qytetarët janë shumë të indinjuar nga ky veprim i shëmtuar.

Ju bëjmë thirrje qytetarëve të Vlorës të bëjnë kujdes me kafshët e tyre shtëpiake dhe të denocojnë raste te tilla.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME