Categories Lajme

Vrau marokenin në Spanjë, urdhërohet marrja forcërisht e ADN-së për 31-vjeçarin shqiptar

Shtetasi me iniciale F.R., u arrestua më 6 Janar në Mbretërinë e Bashkuar si autori i dyshuar i vrasjes së të riut Soufian Mraha në qershor 2019 në Salceda de Caselas.

Tre dëshmitarë e kishin identifikuar 31-vjeçarin në skicat e fotografive të policisë mes dhjetëra individësh me precedentë penalë që hetuesit u treguan atyre.

Ai jetonte në Vigo në atë kohë, konkretisht në rrugën Lorient pranë Balaídos, dhe celularin i tij e tregonte në vendin e krimit mëngjesin kur ndodhi ngjarja. Po ashtu edhe kamerat që filmuan një burrë duke ikur nga zona e krimit treguan një rrugë ku, rastësisht, jetonte një mik i të dyshuarit.

Me mbledhjen e provave, sapo shqiptari u ekstradua nga Britania në Spanjë, gjykata vendosi lënien e tij në burg.

Në një gjurmë gjaku në vendngjarje, u gjet një profil gjenetik mashkullor. Por Florian Rama nuk ka pranuar të jepte kampionin biologjik. Ndaj Gjykata ka kërkuar edhe ADN-në e të dyshuarit për të përforcuar provat lidhur me autorësinë, por 31-vjeçari Rama ka refuzuar duke detyruar gjykatën të kërkojë marrjen forcërisht të saj.

Soufian Mhara, i riu me origjinë marokene, u godit me thikë jashtë një lokali në Salceda de Caselas në vitin 2019.

I dyshuari kryesor për vrasjen e të tij është shqiptari me precedent për trafik droge, që  u arrestua më 6 janar në Mbretërinë e Bashkuar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

U vra ndërsa pinte kafen në Memaliaj, vëllai i Marsel Çelës paralajmëron vetëgjyqësi: Të gjenden autorët!

Tre të vrarë dhe një i plagosur është bilanci i një atentati të ndodhur mbrëmë që…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Po lundronte me Jet Ski në liqenin e Vuat të Dejës bashkë me dy vajzat , 54-vjeçari humb kontrollin dhe përplaset me shkëmbin

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në liqenin e Vaut të Dejës, ku një 54-vjeçar…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra në Memaliaj, flasin banorët: Jemi të tronditur! Të vriten tre veta kot….!

Banorët e Memaliajt në një prononcim për mediat shprehen se janë të tronditur për atentatin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosi me thikë një grua, prangoset 33-vjeçari

Policia ka vënë në pranga një 33-vjeçar, i cili ditën e djeshme dyshohet se plagosi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Të shtëna me armë zjarri pranë një lokali në Tale të Lezhës, një i plagosur

Një person ka mbetur i plagosur në Tale të Lezhës. Sipas informacioneve paraprake dyshohet se…

LEXO ME SHUME