Categories Lajme

Vrau të dashurën teksa ishin me pushime! Kërkimet në Google e tradhtojnë autorin

Një polak është arrestuar nga policia tajlandeze me akuzën për vrasjen e të dashurës së tij ukrainase në një kompleks shtëpish luksoze në kryeqytetin e vendit, Bangkok. Tragjedia nuk ka mbaruar këtu.

Ai e ka copëtuar trupin e saj me sharrë elektrike, e ndërsa ajo që e zbuloi këtë makabritet ishte një kërkim që bëri në google. Një ditë pas ngjarjes, ai ka kërkuar në google Translate për të përkthyer fraza se si asgjësohet trupi nga anglishtja në tajlandeze, me qëllim që të kërkonte ndihmë.

Trupi i Alona Savchenko , 24 vjeç, u gjet brenda banesës me qira. Partneri i Jan Jerzy Lagoda-Filippou u arrestua ndërsa përpiqej të arratisej në Kamboxhia. Sipas informacioneve, 25-vjeçari, i cili akuzohet se ka vrarë dhe copëtuar të renë me sharrë elektrike , i ka kërkuar ndihmë një taksisti për zhdukjen e trupit të saj.

Ka qenë recepsionisti ai fillimisht që ka pikasur se diçka nuk shkonte. Kjo sepse e ka parë të riun në mëngjes teksa po dilte i vetëm nga apartamenti duke tërhequr me nervozizëm valixhen, teksa dridhej dhe dukej veçanërisht i shqetësuar.

Ndërkohë, teksa po largohej nga ndërtesa, ndaloi në taksist i cili po ashtu kishte pikasur se diçka nuk po shkonte me klientin e tij. Shoferi, Surachi Sabaibag shkoi në hotel dhe tregoi se autori i kishte treguar këtë mesazh: “Kam nevojë për ndihmë për të hequr qafe një trup të vdekur” , mësohet të ketë shkruar ai në Google Translate.Menjëherë pas dëshmisë së taksistit, punonjësit vrapuan në katin e 32-të, hynë në banesë dhe aty gjetën trupin e pajetë të Savçenkos.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Vrasja e biznesmenit Edmond Papa, Gjykata e Tiranës refuzon kërkesën e dy autorëve të dyshuar për gjykim të shkurtuar

Gjykata e Tiranës ka refuzuar kërkesën për gjykim të shkurtuar të Andrew Bodes dhe Albano Velos,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sekuestrohen pasuri me vlerë 300 mijë euro në Tiranë! Ja kujt i përkasin

Një pasuri me vlerë 300 mijë euro është sekuestruar, pasi dyshohet se e kanë burimin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Akuzohet për shpërdorim detyre, pezullohet efektivi në Vlorë

Pezullohet efektivi në Vlorë. Mësohet se nënkomisari me inicialet M.Q., akuzohet për shpërdorim detyre. “Agjencia…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

N*do në Durrës, turisti përfundon në Polici

Një turist është bërë lajm në Durrës dhe ka shqetësuar komunitetin. Me çantë pas shpine,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Hajduti vjedh çantat dhe paratë nga makina e turistit në Vlorë, arrestohet 36-vjeçari

Vodhi një shumë parash dhe sende personale, në një automjet të parkuar, identifikohet, kapet dhe…

LEXO ME SHUME