Categories Lajme

Vullnet Sinaj viziton familjet e Selenicës,keqardhje për Bashkinë Selenicë, për lënien në harresë të këtyre familjeve

Edhe ditët e para të këtij Viti të Ri, vendosa ti kaloj pranë familjeve në nevojë të Bashkisë Selenicë,
duke parë dhe biseduar mbi vështirësitë me të cilat ata jetojnë e nevojat që ata kanë.

Vendosa të jem pranë tyre dhe mes tyre, për tu dhënë një shenjë shprese, pasi unë besoj se nëse do të ketë vëmendje dhe interesim të pakursyer ndaj tyre, asgjë nuk është e pamundur, në mos varfëria do të zhduket, hallet dhe problemet e ndryshme që e shkaktojnë atë, do të lehtësohen.

Le të jetë ky, fillimi i një misioni të cilin duhet ta realizojmë të gjithë së bashku.

Keqardhje për Bashkinë Selenicë, për lënien në harresë të këtyre familjeve dhe mosinteresimin që ka treguar ndaj tyre, duke mos marrë asnjë masë sipas detyrimit dhe përgjegjësisë që ka pushteti vendor shkruan Deputeti i Vlores Vullnet Sinaj.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME