Categories Lajme

Zbardhet dinamika e plotë e aksidentit me 3 viktima/ Shkeljet e 20-vjeçarit që drejtonte Audin

Këto janë pamjet e një kamera sigurie në rrethrrotullimin e unazës lindore që ka kapur momentin fatal të aksidentit ku humbën jetën 3 të rinj në kryeqytet. Mjeti ‘Audi’ që drejtohej nga 20-vjeçari Klevis Ruçaj hyn në rrethrrotullim me shpejtësi mbi 200 km në orë për pak sa godet një mjet tjetër në rrethrrotullim e më pas thyen barrierat anësore dhe bie mbi një automjet që po kalonte në autostradë.

Përplasja rezultoi fatale për 23-vjeçaren Sikela Përroi dhe për 22-vjeçaren Erisilda Abedinin. Pak orë më vonë në spital ndërroi jetë dhe 20 vjeçari të cilin ia mori jetën pasioni I tij për shpejtësinë.

Në këtë rrugë qe lidh Farkën me rrethrrotullimin e unazës lindore Klevis Ruçaj ishte kapur edhe me herët duke kryer gara shpejtësie dhe ishte ndëshkuar me gjobë por nuk ishte ndërgjegjësuar. Edhe pasditen e së enjtes në këtë aks ai ka lëvizur me shpejtësi e cila e nxori nga rruga. Për shkak të përplasjes së fortë barrierat u thyen dhe mjeti fluturoi më shumë se 50 metra duke rënë mbi një mjet tjetër që po udhëtonte drejt Elbasanit.

3 personat që ndodheshin në mjetin që ndodhej në nënkalim morën dëmtime të lehta dhe ndodhen jashtë rrezikut në spital. Për forcën goditëse të makinës Audi me barrierat e rrugës flet kjo mbetje metalike e cila ka fluturuar rreth 80 metra nga njëra anë e rrethit në tjetrën.

Shkaktari i aksidentit 20 vjeçari Klevis Ruçaj kishte pak më shumë se një vit që kishte marrë patentën megjithatë kishte treguar se ishte një përdorues i rrezikshëm rruge jo vetëm nga videot që hidhte në tik tok por edhe nga ndëshkimet që kishte marrë nga policia.

Në pak muaj ai ishte gjobitur 5 herë nga policia për përdorim celulari në drejtimin e mjetit, shkelje semafori si edhe shpejtësi në zonat urbane duke bërë gara me bashkëmoshatarët. Madje në një rast më 15 nëntor për këtë shkak ai u shoqërua në komisariatin e Farkës dhe mjeti Skoda që kishte në përdorim u bllokua.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME