Categories Teknologji

Zotëroni një “iphone”? Përgatituni për ndryshimin e madh, ja si do të duken aplikacionet tuaja

Apple iPhone pritet për një tjetër rinovim të madh të ekranit, sipas pamjeve të zbuluara. Përdoruesve të iPhone u është thënë që “të jenë të përgatitur për widget interaktive”. Këto miniaplikacione të mëdha thuhet se do të funksionojnë në ekranin bazë dhe në dosjet e aplikacioneve, duke ju lejuar të shihni orarin, motin dhe të kontrolloni aplikacionet pa pasur nevojë t’i hapni ato.

Ndryshimi i përfolur është informuar nga iPhone LeaksApplePro, të cilët thonë se “ka shumë punë për të bërë kështu që mund të ketë ndryshime gjatë muajve të ardhshëm”. Megjithatë, jo të gjithë janë aq të ngazëllyer për imazhet e zbuluara, të cilat tregojnë një ekran fillestar të riparuar që paraqet disa ndryshime të mëdha të faqes së përdoruesit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Teknologji

Harrojini ‘screenshot’, WhatsApp merr masa të tjera privatësie, ja çfarë duhet të dini

WhatsApp ka marrë një tjetër masë për privatësinë. Së shpejti do të jetë e pamundur…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Kodi sekret, çfarë kuptimi ka nëse merrni mesazhin “14643” në WhatsApp

Numri 14643 është shpërndarë prej disa kohësh në TikTok dhe WhatsApp. Ai u dërgohet miqve,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Teknologji

Rama: Brenda 2 vitesh do përdorim inteligjencën artificiale

“Reformë në administratë, digjitalizim të shërbimeve” Revolucioni i teknologjisë në transformimin e shteteve ka qenë…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Pas Samsung, Apple vjen së shpejti me iPhone-in e parë që paloset

Thashethemet për një iPhone të palosshëm kanë qarkulluar prej kohësh, por duket se shumë shpejt…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Vladimir Putin komenton teknologjinë e re të çipit në tru: “Elon Musk nuk di të ndalet”

Intervista e Vladimir Putin për Tucker Carlson ka nxitur indinjata nga diskutimi që gazetari amerikan…

LEXO ME SHUME