Categories Lajme

12 vjeçarja shqiptare nën “kthetrat” e grekut, ja si ai ua “shiste” klientëve të moshuar me pretendimin se donte ta ndihmonte

Një 12-vjeçare shqiptare e cila jetonte në Sepolia, Greqi, ra pre e përdhunimit të disa të moshuarve. Detaje të tjera tronditëse kanë dalë lidhur me këtë çështje. Adoleshentja shqiptare është përdorur nga shtetasi grek Elias Michos, i cili e shiste me pretendimin se ai po e ndihmonte atë pasi ishte jetime dhe nuk kishte të ardhura.

Duke u nisur nga rasti i përdhunimit të minorenes shqiptare autoritetet greke kanë nisur një hetim më të detajuar mbi ngjarjen, pasi mendohet se klientët e Elias Michos të cilët ishin të moshave 60-65 vjeç mund të kenë abuzuar edhe me fëmijë të tjerë.

Sipas autoriteteve duke qenë se në rastin e 12-vjeçares shqiptare përdhunuesit janë të moshave të vjetra ata mund ta kenë “ushtruar” perversitetin e tyre edhe më parë dhe mund të ketë edhe viktima të tjera të cilat nuk dihen.

Mediat greke kanë shkruar se nga hetimet e para dhe gjatë inspektimit të telefonit të Elias Michos, ku ky i fundit e tregonte të miturën si një vajzë jetime të moshës 16 vjeç dhe u kërkonte para në shkëmbim të marrëdhënieve sekuale, me pretendimin se po e ndihmonte të rimëkëmbej.

“Vajza është nga Shqipëria, është jetime, nuk ka prindër. Unë jam i interesuar për të ardhmen e saj, është 16 vjeç, dua ta ndihmoj për të ardhmen e saj, që të ngrihet në këmbë”, mësohet se ka thënë ndër të tjera tutori i adoleshentes, ndërkohë nëna e vajzës ndodhet në burg.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME