Categories Kulture

29 Shtatori Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore

Në kuadër të 29 Shtatorit, Ditës Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore, dhe Ditëve Europiane të Trashëgimisë, DRTK-Vlorë po organizon aktivitete të ndryshme me temën e këtij viti “Trashegimia e Qendrueshme”.

Me këtë rast nxënës të shkollave 9-vjecare dhe të Mesme të qytetit të Orikumit, organizuan nje aktivitet në Parkun Arkeoplogjik të Orikut.

#DitaKombetareeTrashegimiseKulturore

#DitetEuropianeteTrashegimise

#DRTKVlore

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kulture

Punuan veprat kryesore të Muzeut Kombëtar në Krujë, 5 artistë nderohen me titullin “Qytetar Nderi”

Pesë artistë të mirënjohur të arteve figurative në vend u nderuan me titullin “Qytetar Nderi…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Njihuni me “Sofrën e Zotit” guri që po çmend të huajt në Vlorë

“Guri me qiell” është atraksioni më i madh i natyrës në vendin tonë.Për nga mënyra…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Tirana, një qytet që lindi nga rastësia

Të  lindësh në kryeqytetin e çdo vendi natyrisht është privilegj i çdo qytetari të tij.…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Shkolla Tregtare Vlorë, detyrimi moral për vlonjatët

Nga Ergys Alushi Qyteti i Vlorës e ka detyrim moral, qytetar e historik të festojë…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Histori shqiptarësh me famë në historinë mbarë europiane

Nga Ndriçim Kulla Një komb që të ketë tagër për pavarësi politike, s’mjafton që të…

LEXO ME SHUME