Categories Turizëm

8 milionë turistë do të vizitojnë Shqipërinë përmes 4 aeroporteve të reja

Shqipëria me bukuritë e saj natyrore, historike dhe kulturore vitet e fundit ka qenë atraksioni turistik i preferuar i turistëve të huaj. Por me 4 aeroportet e reja në ndërtim, pritet që 8 vitet e ardhshme numri i tyre të rritet më shumë.

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar me një pyetje ndjekësve të tij në instastory në rrjetin social Instagram, në rubrikën “100 ditë, 100 arritje”, se sa turistë priten ta vizitojnë Shqipërinë përmes 4 aeroporteve të reja në ndërtim?”.

Kryeministri Rama tha se “8 milionë turistë do të vizitojnë Shqipërinë përmes aeroporteve të reja të Kukësit, Vlorës, Sarandës, si dhe zgjerimit të aeroportit të Tiranës”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Turizëm

Bizneset hoteliere shtojnë kredimarrjen/ Rritet huaja për grupin e akomodimit dhe shërbimit ushqimor

Pritshmëritë për një sezon të ngarkuar turistik shfaqen edhe te kredimarrja e këtij sektori. Në…

LEXO ME SHUME
Categories Turizëm

Energjia në zonat turistike, OSSH lidh kontratën 1 mln euro për Ksamilin

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes për rajonin e Gjirokastrës lidhi se fundmi kontratën me vlerë…

LEXO ME SHUME
Categories Turizëm

”The Washington Post” rendit Tiranën dhe Dhërmiun mes 12 destinacioneve më të bukura për t’u vizituar në vitin 2024

Media e njohur amerikane “The Washington Post” ka renditur Tiranën dhe Dhërmiun mes 12 destinacioneve…

LEXO ME SHUME
Categories Turizëm

Ndryshon taksimi i hoteleve! Qeveria do të përcaktojë një nivel shfrytëzimi të dhomave

Ligji për turizmin është dorëzuar në Kuvend ndërsa këshilli i ministrave ka propozuar edhe vendosjen…

LEXO ME SHUME
Categories Turizëm

“Wasza Turystyka”: Shqipëria tërheq gjithnjë e më shumë interesin e turistëve

Vitin e kaluar, destinacionet më të shpeshta në motorët e kërkimit në internet kishin të…

LEXO ME SHUME