Categories Lajme

Abuzimi i 12-vjeçares në Pogradec, flet e ëma: Ai hynte me forcë në shtëpi, i thoshte do të vras babanë

Pak ditë më parë një ngjarje tronditëse u shënua në Pogradec ku një 15 vjeçar ka përdhunuar vajzën 12 vjeçare.

Në një prononcim për Fax News, e ëma e vajzës së mitur tregon se ngjarja ka ndodhur në korrik të këtij viti megjithëse denoncimi u bë vetëm para pak ditësh. Ajo thekson se i mituri e ka abuzuar dhe kërcënuar të bijën disa herë.

“Ngjarja ndodhi në korrik,por e denoncuam në polici pak ditë më parë se nuk e dinim. Vajza nuk na tregoi gjë. Denoncimin e bëmë bashkë me vajzēn. Vajza është përdhunuar disa herë nga 15 vjeçari. Ai vinte natën në shtēpinë tonë dhe e përdhunonte. Ai hynte me forcë në shtëpi. Vajza nuk më tregoi se kishte frikë. Djali ishte i dhunshëm. Gjatë këtyre muajve e dhunonte dhe kërcënonte vajzën. I thoshte do marr thikën të të ther,do të vras babanë,do vras veten. 15 vjeçari na godiste me gurë shtëpinë. Na ka thyer xhamat. Nuk kemi bērë denoncim nē polici. Vajza ka disa ditë qē nuk shkon në shkollë,se kështu e ka këshilluar psikologia.. Ēshtë e mërzitur,e shqetësuar dhe ka ankth. Ēshtë rasti i dytë që ndodh në familjen tonë,është shumë e rëndë”-tha e ëma e të miturës.

Ajo që është akoma më e rëndë është fakti se dy vite më parë vajza e madhe e kësaj familje nga fshati Vêrdovë i Pogradecit ra pre e një përdhunimi sistematik nga një 46 vjeçar nga i njëjti fshat,i cili u dënua nga gjykata me 8 vite burg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Mbetet stok 80% e ‘qepës së ujit’, fermerët në Korçë të pezmatuar: S’rezistojnë më, do i hedhim në kanal

Fermerët e fshatit Porodinë, i cili ndodhet vetëm 5km larg Korçës siç shihet në pamje…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kryeministri Rama: Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë! Do të luajë një rol kyç

Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar pamje nga baza ajrore e NATO-s që  do…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbërrin sonte në Shqipëri Zelenskyy

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, do të mbërrij mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Kreu i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit, 27 Shkurt 2024

Territori shqiptar, do të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, ku moti i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pamje/ Tritol në banesën e Ilir Kociljas, reagon edhe Policia e Durrësit

Një shpërthim i eksplozivi ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës. Ngjarja mësohet se ka…

LEXO ME SHUME