Categories Lajme

“Alibeaj e mbaroi misionin e tij”, Paloka i tensionuar “kapet” me gazetarët: Berisha nuk largohet, ne duhet të marrim përgjegjësinë…

Deputeti i PD, Edi Paloka jashtë Kuvendit ka komentuar humbjen e opozitës në zgjedhjet lokale të 14 majit, ku tha se kjo e fundit duhet të vijë me një frymë të re përballë qeverisë.

Paloka tha se në këto zgjedhje u bë çdo gjë për t’i vjedhur votën qytetarëve dhe se ish-kryeministri Sali Berisha nuk duhet të tërhiqet nga opozita pasi ky është dhe qëllimi i qeverisë Rama.

“Ne e dimë realitetin, kjo qeveri është. E dimë që i vjedhin dhe i manipulojnë, ne duhet të marrim përgjegjësinë për t’i mbrojtur. Përgjegjësitë tona janë ato që ju thash, qeveria që vjedh përdor çdo moment.

Duhet të përballemi me qeverinë, Berisha nuk ka nevojë të bëjë hap pas pasi këtë kërkon Edi Rama dhe PD të shkalafitet, që të jetë e pafuqishme përballë makinerisë së kësaj qeverie. Alibej nuk ka pasur asnjë post, e mbaroi misionin aq e kishte.

Koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ mori 500 mijë vota pa pasur asgjë, le ti bëjmë analizat siç duhet. Nëse e njohim realitetin, Rama do të bëjë çdo gjë. KY vend në vend që të ulërijë se pse qeveria i vodhi zgjedhjet, këtu kryeministri bën çdo gjë. Si bindet ai që i thotë krimineli ose merr 50 mijë lekë ose ke punë me mua, duhet ti ktheheni hajdutit.

Duhet të keni të gjithë një pikë të parë, ne jemi në regjim putinist me një palaço që vendos diktaturë. Ja ikëm ne, çfarë zgjedhim.

Kush të vijë ta pranojë, por të japin zgjidhje. Ne do bëjmë çdo përpjekje duhet ti rregullojmë defektet, nëse do të vazhdohet me këtë frymë dhe gishti i drejtohet viktimës, kemi mbaruar të gjithë. Ata që shiten për 50 mijë lekë, nuk dinë as kush është kryeministër. Ky Rama i riu, që ka 25 vite në pushtet qenka i ri?

Është i mirëpritur kushdo që di mënyrën për të rrëzuar diktaturën. Në pushtetin lokal ai që ka pushtetin di ta drejtojë, u bënë presione publike”, tha ai.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Djali i madh thuri planin! Vrasja dhe groposja e Pëllumb Metës nga tre fëmijët, zbulohet motivi i krimit. Hyseni i premtoi Hygertës se nëse merrte autorësinë…

21:59 – 03.03.24gsh Hetuesit në Durrës po kalojnë në sitë të imët të gjithë elementët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përgatituni për një javë me shi dhe borë, ja si do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme

Vendi ynë gjatë kësaj jave do të dominohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Ditën e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Lushnjë, makina përplas një endacak dhe largohet me shpejtësi nga vendngjarja

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në në aksin rrugor Tre urat – Garbjan,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosen me armë zjarri dy të rinj shqiptarë në Itali

Dy të rinj shqiptarë, të dy 26 vjeç, janë plagosur me armë zjarri në Itali,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpërthimi në biznesin e deputetit socialist të Lushnjes, ish-drejtoresha e Tatimeve: Ky është krim shtetëror

Para dy ditësh në Lushnjë ndodhi një shpërthim, ku humbën jetën babë e bir dhe…

LEXO ME SHUME