Categories Lajme

Sherr me thika mes pronarëve të dy minimarketeve në Durrës, shkak dyshohet konkurrenca në treg

Një plagosje me thikë ka ndodhur për motive konkurrence në qytetin e Durrësit gjatë natës së djeshme.

Sipas informacioneve nga policia e Durrësit raportohet se dy personat e përfshirë në konflikt ishin pronarë minimarketesh në të njëjtën lagje.

Pas sherrit për motive të konkurrencës në treg, shtetasi A. T., rreth 55 vjeç, goditi me thikë shtetasin A. Sh., 57 vjeç, banues në lagjen nr. 1.

Ky i fundit u transporta me urgjencë në spital, ku po merr kujdesin e nevojshëm mjekësor. Ndërkohë që po vijon puna për arrestimin e autorit të krimit.Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME