Categories Lajme

Arrestohen 3 emigrantët e paligjshëm shqiptarë në Angli, u kapën në “shtëpi bari”

Tre emigrantë shqiptarë të paligjshëm janë arrestuar në Angli, pasi janë kapur duke  u kujdesur për një “shtëpi bari”.

I pari që u arrestua është Edison Sulanjaku, i cili u kap duke shitur drogë në Newcasltle. Përmes një aplikacioni në telelfonin e tij, policia arriti të lokalizonte “shtëpinë e barit” me rreth dy mijë bimë, me vlerë rreth 800 mijë euro në Dunston.

Arrestohen 3 emigrantët e paligjshëm shqiptarë në Angli, u kapën në “shtëpi bari”

Sulanjaku mësohet se kishte rolin e “mbikëqyrësit” ndërsa dy arrestuarit e tjerë Besnik Çela dhe Xhenifer Muça ishin “kopshtarët”.

Sulanjaku, 26-vjeç u dënuan me katër e vjet e gjysmë, Muça 22-vjeç, u dënua me 18 muaj dhe Cela 49-vjeç u dënua me 16 muaj.

Pas përfundimit të dënimit, 3 shqiptarët pritet të dëbohen në Shqipëri.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME