Categories Lajme

Arrestohet 27-vjeçari shqiptar në Itali, I gjendet kokainë dhe 500 euro të fshehura

Një 27-vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia italiane në Empoli, pasi iu gjetën doza kokaine me vete. I riu shqiptar u ndalua gjatë një kontrolli rutinë në San Pierino.

Ishte reagimi i tij çuditshëm i cili ngjalli dyshime tek karabinierët, që më pas ushtruan kontroll më të imtësishëm në mjetin me të cilin ai po udhëtonte.

Si rezultat nën sediljen e pasagjerit, u gjet një kilogram kokainë, si edhe 500 euro në kartëmonedha të prera të vogla, që besohet se ishin të përfituara nga aktiviteti kriminal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të Greqisë

Në fshatin Drenovë të Korçës, një market ka rënë pre e grabitjes me armë zjarri. Sipas…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve

Serxho Sula, 26 vjeç, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik në Volos të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Më ndihmoni të vij në Atdhe, në Vlorën time!’, mësuesja e shtruar në spitalin francez apelon shqiptarët

Mësuesja e biokimisë, Ina Kasimati, kërkon edhe një herë ndihmën e shqiptarëve. Ndërsa dy vite…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Autonomia spitalore në Shqipëri, rikthehet debati për shërbimet shëndetësore

Në Shqipëri autoritetet zyrtare po prezantojnë disa elementë të autonomisë spitalore, që parashikon delegimin gradual…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Ja kur rikthehen ditët me diell

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme…

LEXO ME SHUME