Categories Lajme

Arrestohet në flagrancë 20-vjeçari shqiptar, shpërndante kokainë natën e Vitit të Ri

Një 20-vjeçar shqiptar është arrestuar natën e ndërrimit të viteve në qytezën e Fidenzas në Itali. I riu u ndalua nga karbinierët për posedim të kokainës me qëllim shitjen e saj.

20-vjeçari rezulton një emër i njohur nga autoritetet në Itali, pasi u ndalua me të njëjtën akuzë në fillim të dhjetorit të kaluar. Ai u vu re në mbrëmjen e vonë të 31 dhjetorit duke drejtuar të njëjtën makinë të kontrolluar më parë, teksa kishte mbërritur në qendër të qytetit i vetëm.

Të alarmuar nga mënyra e drejtimit të makinës, karabinierët e ndoqën me maturi, duke kërkuar mbështetje edhe nga kolegët me rroba civile.

Më tej duke patur dyshime mbi sjelljen e subjektit, i cili endej pa një destinacion të caktuar nëpër rrugët e qytetit dhe duke folur  vazhdimisht në telefon, karabinierët vendosën ta ndalonin dhe ta kontrollonin.

Njëzet vjeçari, duke qenë se në fillim të dhjetorit kishte fshehur disa doza kokainë brenda çakmakut, iu nënshtrua sërish një kontrolli. Kësaj radhe atij iu gjet një zarf me 500 euro dhe me 22 doza kokainë.

Karabinierët e arrestuan me akuzën e posedimit të lëndëve narkotike, me qëllim tregtimin e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME