Categories Lajme

Ndarja e PD/ Aleati i vjetër apel Berishës dhe Alibeajt: Uluni për një marrëveshje

Në ditën e dytë të Vitit të Ri kreu i PR-së, Fatmir Mediu në një postim në Facebook,  i kujton Sali Berishës dhe Enkelejd Alibeajt që të ulen për të gjetur një marrëveshje për zgjedhjet lokale për kandidatët. Aleati i vjetër i Berishës, thotë se e djathta pa garë nuk ka vlerë.

“Opozita duhet të dali me një kandidat të vetëm në zgjedhjet bashkiake. Cdo justifikim për të dalë me shumë sesa 1 kandidat i sherben pushtetit te Edi Rames. Cdo parti politike opozitare duhet të dali me listen e vete të keshilltareve.

Të gjithë kanditatet për kryetar bashkije duhet të perfshinë në shtabet e tyre elektorale të gjithë keshilltarët e subjekteve politike opozitare. Cdo votë për këshilltarë duhet të jetë votë për kandidatin.

Opozita duhet të ndërtojë një marrëveshje brenda vetes, ku keshilltarët për keshillat bashkiake të jenë ata që marrin me shume vota. E djathta pa garë nuk ka vlerë” shkruan ai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME